| koti | yleistä | tehtäväshakki | kokoukset | kilpailut | lehti | kirjat |
     | jäsenasiat | toimihenkilöt | hakemisto | linkkejä | English |

     koti > kilpailut > 6. Israelin avoin ratkaisukilpailu


6. ISRAELIN AVOIN RATKAISUKILPAILU 26.5.2019

Sunnuntaina 26.5.2019 järjestetään ympäri maailmaa kansainvälinen shakkitehtävien ratkaisukilpailu. Kilpailussa on kaksi ryhmää, toinen kokeneille ratkaisijoille ja toinen vähemmän harjaantuneille.

Kisassa on kaksi jaksoa, molemmat kestoltaan kaksi tuntia. Yhdessä jaksossa on kuusi tehtävää:

Jaksojen välissä on noin puolen tunnin pituinen tauko.

Helsingissä ratkaistaan Shakkiareenalla (Hiomotie 10) 26.5.2019 klo 12.00 alkaen. Kilpailussa ei ole osanottomaksua.

Suomen vastuuhenkilö on Neal Turner (nealturnerfinlandhotmail.com), jolta saa tietoa kilpailusta.

- - -

Kilpailu käytiin 17 paikkakunnalla 13 maassa. Osanottajia oli kaikkiaan 198, joista 136 ryhmässä 1 ja 62 ryhmässä 2.

ALUSTAVAT TULOKSET

1. IM Pavlov, Danila, RUS 60 (149 min!)
2. IM Erenburg, Mark, ISR 59 (236 min)
3. Romanov, Maksim, RUS 59 (239 min)
4. IM Kolcák, Marek, SVK 58 (233 min)
5. GM Mladenovic, Miodrag, SRB 57,5 (165 min)
6. FM Sidiropoulos, Nikos, GRE 57,5 (209 min)
7. GM Mukoseev, Anatoly, RUS 57 (217 min)
8. GM Soffer, Ram, ISR 57 (226 min)
9. GM Solovchuk, Oleksiy, UKR 56,5 (240 min)
10. GM Limontas, Martynas, LTU 55,5 (240 min)
11. Glanzspiegel, Lev, ISR 55,25 (230 min)
12. GM Baier, Roland, SUI 54,25 (187 min)
13. Moiseev, Danila, RUS 54,25 (240 min)
14. IM Bulavka, Aleksandr, BLR 53,5 (215 min)
15. GM Comay, Ofer, ISR 52,5 (220 min)
16. Kurylenko, Volodymyr, UKR 52,5 (228 min)
17. FM Mendrinos, Nikos, GRE 51,5 (236 min)
18. Serafimovic, Ilija, SRB 51,5 (238 min)
19. GM Selivanov, Andrey, RUS 51 (240 min)
20. IM Satkus, Vidmantas, LTU 50 (239 min)
21. Papastavropoulos, Andreas, GRE 49 (238 min)
22. IM Pogorelov, Vladimir, UKR 49 (240 min)
23. Ooms, Andy, BEL 48,5 (240 min)
24. GM Paavilainen, Jorma, FIN 48 (240 min)
25. IM Pletnev, Dmitry, RUS 47,5 (240 min)
25. Teichman, Uri, ISR 47,5 (240 min)
27. FM Norri, Joose, FIN 46,5 (237 min)
28. FM Friedland, Omer, ISR 46,5 (240 min)
28. IM Heuvel, Peter van den, NED 46,5 (240 min)
30. Zajcev, Viktor, BLR 45,5 (240 min)
31. IM Viktorov, Evgeny, RUS 44,5 (240 min)
32. FM Lipovsky, Vladimir, RUS 44,25 (239 min)
33. IM Kopyl, Valery, UKR 43,25 (240 min)
34. Sihnevich, Mikalai, BLR 42,5 (240 min)
35. Köchli, Klaus, SUI 42 (239 min)
36. Chocenka, Dmitrijus, LTU 40,75 (240 min)
37. IM Maeder, Thomas, SUI 40,5 (239 min)
38. FM Boer, Johan de, NED 40,25 (240 min)
39. Chovnik, Mordechay, ISR 40 (240 min)
40. Kosolapova, Lilia, RUS 39,75 (240 min)
41. IM Tanner, Henry, FIN 39,5 (240 min)
42. Volkov, Andrey, RUS 39,25 (240 min)
43. IM Crisan, Vlaicu, ROU 39 (240 min)
44. Luch, Michal, POL 38,5 (240 min)
44. Malyskin, Yury, RUS 38,5 (240 min)
46. IM Uitenbroek, Hans, NED 38 (240 min)
47. FM Širán, Lubomír, SVK 37,75 (236 min)
48. IM Hurme, Harri, FIN 36,75 (240 min)
49. Mikholap, Aleksandr, BLR 36,5 (240 min)
50. FM Marlo, Terho, FIN 36 (232 min)
51. Ott, Roland, SUI 35 (239 min)
52. FM Blokhin, Vladimir, RUS 35 (240 min)
52. Chramcevic, Michail, BLR 35 (240 min)
52. FM Klasinc, Marko, SLO 35 (240 min)
55. Satkus, Vilimantas, LTU 34,5 (237 min)
56. Chervonenkis, Boris, RUS 34,25 (235 min)
57. Tyurin, Artem, RUS 34,25 (239 min)
58. Ehrlich, Roy, ISR 34 (229 min)
59. Roland, Marcos, BRA 33,5 (235 min)
60. Syväniemi, Janne, FIN 32 (240 min)
61. Zollinger, Stefan, SUI 31 (240 min)
62. Ravinš, Modris, LAT 30,25 (240 min)
63. Goldberg, Ehud, ISR 30 (240 min)
63. Kobolka, Jozef, SVK 30 (240 min)
65. FM Neef, Wilfried, GER 29,5 (237 min)
66. Vaulin, Evgeny, RUS 29,5 (239 min)
67. Svrcek, Milan, SVK 28 (240 min)
68. Alexandrou, Anastasios, GRE 27 (234 min)
69. Radomirovic, Miodrag, SRB 27 (237 min)
70. Safronova, Aleksandra, RUS 27 (240 min)
71. Mierinš, Eriks, LAT 26,25 (240 min)
72. Gorovenko, Darya, RUS 26 (239 min)
73. Mikelsons, Mikelis Emils, LAT 25,5 (238 min)
74. Bondareva, Daria, RUS 25 (205 min)
75. Rogule, Laura, LAT 25 (240 min)
76. Paliulionis, Viktoras, LTU 24 (240 min)
77. Panuev, Vadim, RUS 22 (240 min)
78. Hoffmann, Martin, SUI 20,5 (240 min)
79. Simic, Milan, SRB 18 (225 min)
80. Alainis, Artis, LAT 18 (240 min)
80. Chasovnikova, Evgenya, RUS 18 (240 min)
82. Petridis, Evaggelos, GRE 17,75 (240 min)
83. Stepak, Yedael, ISR 17,5 (167 min)
84. Prilepin, Mikhail, RUS 17,5 (239 min)
85. Krohmalnik, Andrei, ISR 17,5 (240 min)
85. Miljanic, Mirko, SRB 17,5 (240 min)
87. Anemodouras, Leokratis, GRE 17 (240 min)
88. Sokolov, Egor, RUS 16,75 (234 min)
89. Zhugin, Nikolay, RUS 16,75 (239 min)
90. Paronen, Petteri, FIN 16,5 (230 min)
91. Vujasinovic, Mihajlo, SRB 16,5 (240 min)
92. Gajevskis, Antons, LAT 15,5 (238 min)
93. Masouros, Panagiotis, GRE 15,25 (240 min)
94. Popov, Ivan, RUS 15 (183 min)
95. Harkola, Hannu, FIN 15 (237 min)
96. Bojkovic, Slobodan, SRB 14,5 (240 min)
97. Wilen, Eero, FIN 14,25 (239 min)
98. Moshkov, Aleksandr, RUS 14 (210 min)
99. Khairov, Timur, RUS 13,5 (224 min)
100. Granauskis, Stasis, LAT 13 (240 min)
101. Möttönen, Ari, FIN 12,5 (228 min)
102. Mitsakis, Konstantinos, GRE 12 (236 min)
103. Stašans, Aivars, LAT 12 (240 min)
104. Avetisyan, Elena, RUS 11 (240 min)
104. Priednieks, ?riks, LAT 11 (240 min)
106. Nievergelt, Andreas, SUI 10,5 (240 min)
107. Mkrtchian, Anait, RUS 10 (240 min)
108. Shkoda, Svetlana, RUS 9,5 (236 min)
109. Temes, Chaim, ISR 9 (231 min)
110. Nikolic, Nikola, SRB 8,5 (240 min)
111. Kulish, Glafira, RUS 8 (143 min)
112. Mavrin, Roman, RUS 8 (240 min)
113. Orlov, Potap, RUS 7 (239 min)
114. Volosov, Gordey, RUS 6,75 (239 min)
115. Alekseev, Mikhail, RUS 6 (200 min)
116. Medovkina, Viktoria, RUS 6 (240 min)
116. Mkrtchian, Suzanna, RUS 6 (240 min)
118. Strasman, Nery, ISR 5,5 (240 min)
119. Velagapudi, Vihan, FIN 5 (215 min)
120. Khairov, Renat, RUS 5 (230 min)
121. Kuryanov, Timofey, RUS 5 (239 min)
122. Andreica, Ovidiu-Tiberiu, ROU 5 (240 min)
122. Cervenka, Marian, SVK 5 (240 min)
122. Goncharov, Aleksandr, RUS 5 (240 min)
122. Karachisaridis, Vasileios, GRE 5 (240 min)
122. Oravec, Luboš, SVK 5 (240 min)
122. Shlyau, Svetlana, RUS 5 (240 min)
128. Beloruchkin, Roman, RUS 3 (240 min)
129. Strods, Kristaps Reinis, LAT 2,5 (240 min)
130. Vikulova, Anna, RUS 1,5 (223 min)
131. Golov, Vasiliy, RUS 1,5 (240 min)
132. Kiseleva, Ol'ga, RUS 1 (240 min)
132. Kurtenko, Alexey, RUS 1 (240 min)
134. Iliescu, Mihai, ROU 0 (240 min)
134. Shevchenko, Evelina A, RUS 0 (240 min)
134. Zarcov, Aleksandr, RUS 0 (240 min)

 ST:n kotisivulle | Kilpailukutsu


Sivun toteutus: © Hannu Harkola, Helsinki, 2019
Ylläpidetty 30.5.2019